Letiště Vídeň Adresa: Wien-Flughafen, 1300 Schwechat, Rakousko Kód: VIE Nadmořská výška: 183 m Telefon: +43170070 .

Vídeň (VIE)

Založil ve fóru Letiště

Má smysl řešit co? Máte s tím někdo zkušenost?

0 Citovat

Já jako zastánce doporučuji ČD.  Objektivní důvody jsou, že odjezd je o půl hodiny později, tedy větší časová rezerva, menší pravděpodobnost velkého zpoždění a plnohodnotný restaurační vůz.

0 Citovat

U RegioJet je výhoda toho, že se jízdenky dají stornovat nejpozději do 15 minut před odjezdem a peníze dostanete zpět. U ČD ten vlak prostě musíte stihnout. V lednu jsme letěli VIE-MAD, cesta tam vlakem s RJ, zpátky s ČD. U toho zpátečního jsme měli přílet v 19:40 a vlak ve 21:10 jsme stíhali naprosto na pohodu.

0 Citovat

No, zase si řekněme o dostupnosti lístků na další spoje. U RJ zejména o víkendu bývají dost často všechny vyprodané. Sice stornujete, ale už se nikam nedostanete. A těch, co zůstávají, jsou ceny vyšší než dřív (aspoň myslím). 

0 Citovat

Díky za info. Vezmu Regio Jet, mají o něco vhodnější časy odjezdu a příjezdu. Přílet do VIE je v pátek 16:50, takže Regio Jet odjezd 18:39 a v případě zpoždění teda zruším a budu spolíhat na 21:10 ČD.

0 Citovat

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda máte zkušenosti s nočním spojem Student Agency Praha- Vídeň, letiště, odjezd z Prahy ve 23:55, příjezd do Vídně ve 4:50. Odlet máme v 7:05, tak se chci zeptat, zda je to OK. Autobus stojí před odletovou halou - nevíte jak daleko to je potom k odletům do zemí Evropy?  Bohužel další alternativa s větší časovou rezervou je už s příjezdem ve 23:00 hodin do letiště. Díky moc!

0 Citovat

To je uplne ok. Vubec bych se nebal.

0 Citovat

Je to OK, pokud není bouračka nebo kolona na dálnici. Záleží na tom, kolik stála letenka a jestli je na místě už zajištěné ubytování, kolik je možných alternativ, jak se tam dostat. U víkendu v Tuzle bych to risknul, u 14 dní v Mexiku už ani náhodou ;)

0 Citovat

D1?

0 Citovat

No jak píše Michal a Petr76. Pokud se nic nestane, tak víc jak 2 hod je v pohode. Na naši dálnici ale nikdy nevíš, i když je to přes noc a jestli je let nekam dal, tak osobně bych měl velký strach. Kolega Sourak ma ale jako vždy jasno. ;-)

0 Citovat

A počkat - myslíš ještě příjezd do Vídně do centra nebo přímo na letiště?

0 Citovat

Michale SA jezdí na letistě 

0 Citovat

Jel bych den předem a přespal na Fku. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

No jak píše Michal a Petr76. Pokud se nic nestane, tak víc jak 2 hod je v pohode. Na naši dálnici ale nikdy nevíš, i když je to přes noc a jestli je let nekam dal, tak osobně bych měl velký strach. Kolega Sourak ma ale jako vždy jasno. ;-)

Vzdycky nemam jasno 😄 Ale tohle mi zrovna prijde ok.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Michale SA jezdí na letistě 

To ano, ale má ji vůbec koupenou až na letiště? 

0 Citovat

Michal napsal(a):

To ano, ale má ji vůbec koupenou až na letiště? 

Považuješ ji za dementní?

0 Citovat

Mne prijde, ze Michal ztratil schopnost porozumet psanymu textu, viz i kocarek u wizzu. Vzdyt tam pise, ze autobus zastavuje pred odletovou halou… 

Po ceste se sice stat muze ledasco, ale provoz bude malej, takze i pripadna nehoda (ne autobusu) by mela byt imho ok. 

0 Citovat

Tak sance zpoždění je menší jako přes den, ale pořád je. Já bych to neriskoval. To už je lepší to pořešit přískokem z Bratislavi, obzvláště jestli je Tonic ochotný, jak slíbil, dělat partáka při popíjení. Ale už sem moc nechodí, lépe řečeno nepřispívá, tak se toho asi zalekl, nebo už jen každou noc popíjí :-))

0 Citovat

Mám dojem, že Tonic je od Trnavy, takže na noční popíjení v Blavě (a s Katy!) bych to moc neviděl...

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Mám dojem, že Tonic je od Trnavy, takže na noční popíjení v Blavě (a s Katy!) bych to moc neviděl...

To sice je, ale pracuje asi v Blave, protože to popíjení mně  asi před 2 měsíci sliboval.

0 Citovat

tyzden som v Maroku bol, preto "radio silence" :D a ked date vediet trochu dopredu, tak da sa nieco vymysliet :))

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Považuješ ji za dementní?

Sorry, překoukl jsem se.

0 Citovat

Born2Win napsal(a):

Po ceste se sice stat muze ledasco, ale provoz bude malej, takze i pripadna nehoda (ne autobusu) by mela byt imho ok.

Já jsem toto jednou zažil, kdy nehoda zavřela dálnici a autobus SA prostě do Brna nepřijel. Nebýt krvavě zaplaceného taxiku, let z VIE bych zmeškal.

0 Citovat

Tak jsem si myslel, jak je vlak největší jistota a nakonec 20 minut zpoždění + to RJ ukončilo už v Břeclavi, tak jsem ještě narychlo kupoval za 1200 pro dva navazující spoj do Vídně s ČD :-D

0 Citovat

RJ je takový lowcost, s ČD je obecně větší jistota, že se rozumným způsobem dostanete do cíle. Zajímalo by mě jaký uvedli důvod ukončení vlaku v Břeclavi? Pokud sami nenabídnuli adekvátní řešení situace, tak bych se na ně obrátil s žádostí o proplacení.

0